win8keych Nobis sale ISEB-SWT2
Sarımsak çayı ile zayıflayan ünlüler
Bu yazı 182 kez okundu.
29 Eylül 2013 20:07 tarihinde eklendi

Dünyaca ünlü Amerikalı aktrist Angelina Jolie’nin formda kalma sırrı Türk ünlülerin de derdine derman oldu. Sarımsak çayıyla zayıflayan Jolie gibi şarkıcı Banu Zorlu da aynı metotla 1 ayda tam 8 kilo birden verdi.

SON TİRYAKİ FAHRİYE

Şimdi de Bengü ve Fahriye Evcen sarımsak çayıyla kilo vermeye başladı. Bengü yaz aylarında aldığı kilolardan sarımsak çayıyla kurtuldu ve tam 5 kilo verdi.Yaz boyunca spor yaparak formunu koruyan Fahriye Evcen de yeni keşfettiği sarımsak çayıyla formda kalmaya çalışıyor.

ENDER SARAÇ DA TAVSİYE EDİYOR

Bugün’de yer alan habere göre, Dr. Ender Saraç da sağlıklı yaşam ve zayıflamak isteyenler için sarımsak çayını tavsiye ediyor. Saraç, “Zayıflama sürecini hızlandırmak isteyenler sabah-akşam sarımsak çayı içmeli” diyor. Ancak ne çok aç ne de çok tokken değil.

İşte sarımsaklı çayın tarifi:

Küçük bir taze zencefil parçasını soyun ve 2 fincan suyla kaynatın. 6 dakika kaynadıktan sonra içine 2 diş ezilmiş sarımsak ve 2 çay kaşığı limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın. Çayın soğumasını bekledikten sonra süzün ve 2 çay kaşığı bal ilave edip soğuk için.

Yazar
Muharrem AKDOĞAN
Doktor, benim derdim bambaşka bir dert; Ağrıyan yerimi sorma boşuna. Yazdığın reçete değer mi zahmet? Kağıtla kalemi yorma boşuna. Kerem eyle, fayda vermez yardımın; Tıp ilminde çaresi yok derdimin; Her tarafı gurbet olmuş yurdumun; Düşünceme tuzak kurma boşuna. Gönlüm yığın yığın hasret yüklüdür; İçimde tarifsiz keder saklıdır Sökemezsin yaralarım köklüdür; Merhem sürüp, sargı sarma boşuna. Dost yolları nakışlandı kanımdan; Sevdiklerim vergi keser canımdan; Sükuta muhtacım, ayrıl yanımdan, İncitip günaha girme boşuna. Aşk koymuşlar ıstırabın adını; Alamadım yaşamanın tadını Yapacaksan eğer bana yardımı, Öldür kurtar, ilâç verme boşuna.
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sayfalar

  • Canlı Yayın
  • İnanın Bana Hiç Bir Hakkı Saklı Değil Her şey Ortada :) Meka FM